Maty wibroizolacyjne marki Ewmet Vibro to gwarancja jakości oraz skuteczna redukcja drgań i hałasów dnia codziennego!

Dzięki różnorodności kształtów oraz parametrów znajdują szerokie zastosowanie w modernizacji lub budowie infrastruktury kolejowej, różnych gałęziach przemysłu oraz budownictwie.

Skuteczna
Redukcja drgań i hałasu

Wieloletnie doświadczenie w produkcji produktów gumowych oraz rozbudowany park maszynowy pozwoliło nam wprowadzić do oferty nowy produkt – maty wibroizolacyjne.

Produkcja mat wibroizolacyjnych to nic innego jak połączenie granulatu gumowego z recyklingu z odpowiedniej jakości żywicą poliuretanową. Wydaje się nieskomplikowane.

Jednak nic bardziej mylnego. Kluczem to sukcesu jest wysoka jakość żywicy, odpowiednie proporcje oraz wysokospecjalistyczne maszyny CNC pozwalające stworzyć produkt o różnych kształtach, wymiarach i parametrach.

Maszyny CNC, które tną strumieniem wody z głowicami 2D oraz 5D zapewniają stabilność oraz precyzję wycinanego wyrobu.

Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji materiałów gumowych zaowocowało produktem najwyższej jakości, natomiast nasz rozbudowany park maszynowy pozwala stworzyć skuteczne rozwiązania pod indywidualne zamówienie Klienta.

Maksymalny wymiar poziomego cięcia mat gumowych:

1050×1050
mm

oraz grubościach:

od 10 do 50
mm

Maty
podpłytowe

Maty
podtłoczniowe

Wibroizolacja
torowisk kolejowych
i tramwajowych

Uwzględnienie wibroizolacji w modernizacji lub budowie nowej infrastruktury kolejowej jest niezwykle istotne zarówno ze względu na ochronę środowiska i otoczenia jak i samej żywotności infrastruktury.

Zastosowanie mat wibroizolacyjnych na torowiskach kolejowych i tramwajowych pozytywnie wpływa nie tylko na otoczenie, ale przede wszystkim poprzez skuteczną redukcję drgań oraz hałasu podnosi komfort życia mieszkańców oraz pasażerów podróżujących środkami transportu szynowego. Skuteczna redukcja drgań w dużym stopniu zmniejsza uszkodzenia infrastruktury kolejowej, tym samym zwiększając jej żywotność.

W swojej ofercie posiadamy dwa rodzaje mat wibroizolacyjnych do wykorzystania w infrastrukturze kolejowej: podpłytowe oraz podtłoczniowe. Oferowane przez nas produkty posiadają certyfikat Krajowej Oceny Technicznej.

Wibroizolacja
w przemyśle budowlanym

Nowoczesny świat niesie ze sobą mnóstwo korzyści, takich jak łatwiejsza komunikacja, czy ogólnodostępna rozrywka, ale niestety nierozerwalnie wiąże się z coraz większym hałasem. Wszechobecnie otacza nas dźwięk klaksonów, przejeżdżających tramwajów czy dźwięki dochodzące z mieszkania sąsiadów – wszystko to negatywnie wpływa na jakość naszej pracy oraz komfort życia.

Innowacyjne rozwiązania wykorzystujące maty wibroizolacyjne w budownictwie pozwalają zniwelować drgania oraz hałas, zwiększając tym samym jakość życia codziennego i pracy. Uwzględnieniu wibroizolacji na etapie budowy zniweluje uszkodzenia budynków, które w sposób naturalny powstają w wyniki otaczających go drgań a także zapewni inwestorom wyższą wartość rynkową mieszkań.

Izolacja
ścian

Izolacja
podłogi

Bezpieczeństwo
maszyn

Bezpieczeństwo
pracowników

Wibroizolacja
w przemyśle maszynowym oraz ciężkim

Maty wibroizolacyjne Ewmet Vibro mają zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, jako metoda redukcji drgań i hałasu wywołanego przez różnego rodzaju maszyny przemysłowe. Zapobiegają przenoszeniu wibracji na ściany oraz fundamenty budynku a także chronią same maszyny przed ewentualnymi uszkodzeniami wywołanymi drganiami.

Istotnym argumentem za stosowaniem mat wibroizolacyjnych w przemyśle jest czynnik ludzki, o którym nie można zapominać. Drgania wywołane przez wszelkiego rodzaju maszyny przemysłowe oraz prasy hydrauliczne negatywnie wpływają na zdrowie i komfort pracy.

Działanie mat wibroizolacyjnych zależne jest od jej parametrów, które należy dostosować do wagi izolowanej maszyny. Odpowiednia dobrana grubość oraz gęstość zapewniają skuteczną redukcję powstałych drgań i hałasu.

Chcesz poznać więcej szczegółów?
Skontaktuj się z nami